Centrum Sportowe Gniewino – rozwiązanie sprawy zatrucia uczniów

by

Choć objawy zatrucia pokarmowego były na początku przypadkami jednostkowymi, to w szybkim czasie, począwszy od 8 listopada 2016, rozprzestrzeniły się one na terenie szkół w gminie Gniewino. W sumie dotkniętych dolegliwościami wynikającymi z obecności bakterii salmonelli okazało się ok. 200 dzieci w różnym wieku. Idąc więc najprostszą drogą podejrzenia padły momentalnie na podmiot zewnętrzny, który w formie cateringu dostarczał żywność do placówek edukacyjnych w Gniewinie i Kostkowie, czyli Centrum Sportowo-Rekreacyjne, Hotel Mistral. Lokalne władze wykazały się wysoką odpowiedzialnością i niezwłocznie powiadomiły o tym fakcie odpowiednie służby ds. sanitarno-epidemiologicznych, które miały za zadanie zadbać całą sprawę.

Ze strony Hotelu Mistral mogliśmy wówczas obserwować wzorową postawę współpracy. Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego z Wejherowa natychmiastowo wstrzymano pracę pionu kuchennego i umożliwiono pobranie materiału do badań. Udostępniono również aktualną dokumentację sanitarno-epidemiologiczną pracującego tam personelu. Źródło, które przyczyniło się do wszczęcia tego lokalnego alarmu nie zostało jednak odnalezione, co z jednej strony wzbudziło kontrowersje i zachęciło media do spekulacji na temat odpowiedzialności i najlepszej kary, a z drugiej potwierdziło, że Centrum Rekreacyjne Gniewino nie maiło nic wspólnego z późniejszymi wypadkami i hospitalizacją przynajmniej dwojga z zarażonych uczniów.

W ostatnim tygodniu listopada wszystko wróciło tu do normy, a Hotel Mistral Sport**** wznowił działalność swojej restauracji oraz obsługę gastronomiczną gości hotelowych. Nie obyło się jednak bez fali rezygnacji z zarezerwowanych terminów urlopowych, czemu władze owej placówki rekreacyjnej przypisują szumowi medialnemu w Internecie i lawinowemu przyrostowi negatywnych opinii osób chcących przekazać swój komentarz w tej sprawie lub po prostu szukających sensacji. Miejmy nadzieję, że sytuacja ta w najbliższych miesiącach unormuje się i w przyszłym roku znowu będziemy mogli powitać turystów w jednej z naszych flagowych atrakcji regionu.

 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.